دکتر مرتضی چاوشی خامنه ❤️ پزشک عمومی در اندیشه ❤️

رسانه تخصصی پزشکی ، زیبایی و سلامت در ایران

پزشک محترم، آیا این صفحه شماست؟

دکتر مرتضی چاوشی خامنه دکترای حرفه‌ای پزشکی در استان تهران ، شهرستان شهریار منطقه اندیشه با نظام پزشکی : 122618  می باشد پزشک محترم در صورتی که این صفحه شماست و نیاز به ویرایش اطلاعات و یا عضو شدن و همچنین داشتن صفحه اختصاصی در مجموعه « پزشک 20 » جهت ارائه خدمات به بازدید کنندگان پزشک 20 را دارید، با ما از طریق لینک زیر حتما مکاتبه داشته باشید .

پزشك عمومی كيست و چه وظايفی دارد؟

هنگامی‌که بیمار به یک مرکز درمانی مراجعه می‌کند، در مرحله اول او را به یک پزشک عمومی ارجاع می‌دهند.

پزشک عمومی ابتدا سعی می‌کند این آرامش و اطمینان را به بیمار منتقل کند که او تمام تلاش خود را برای بهبود بیمار می‌کند و راه‌حل‌های مناسب را برای بیمار در نظر می‌گیرد تا ریسک و خطرات احتمالی را برای بیمار کاهش دهد.

این نکته بسیار مهم است که مراجعه‌کنندگان هیچ نوع اطلاعی درمورد مهارت و وظایف پزشکان ندارند و این بر عهده مدیر درمانگاه‌ها است تا در زمان انعقاد قرارداد با افراد متقاضی برای شغل پزشک عمومی، تمامی دانش و مهارت‌های آنها را مورد ارزیابی قرار دهد و برای درمان هرچه بهتر بیماران، وظایف آنها را در قرارداد استخدام پزشک ذکر کند.

در این مطلب سعی کردیم هر آنچه را که نیاز است در مورد پزشک عمومی و شرایط و وظایف آن بدانید، به‌صورت مختصر بیان کنیم.

پزشك عمومی كيست؟

پزشک عمومی، در شناسایی و درمان بسیاری از بیماری‌ها مهارت دارد و موظف به کوشش در جهت حفظ سلامت مراجعان خود است و درصورتی‌که فرد دچار بیماری شده باشد، می‌بایست با ارائه توصیه‌ها و انجام آزمایش‌های لازم و همچنین، تجویز دارو سعی در بهبود بیمار داشته باشد.

پزشک عمومی دانش گسترده‌ای درزمینه مشکلات تنفسی، گوارشی، عصبی، خون‌شناسی و … دارد. او در مرحله ابتدایی، بیماری را تشخیص می‌دهد و از بیمار درمورد علائم فعلی، مدت شروع علائم، تسکین یا تشدید علائم و آزمایش‌های قبلی و درمان‌های انجام‌شده سؤال می‌پرسد.

پس‌ از آن، با توجه به مشکل بیمار معاینه‌ای را انجام می‌دهد تا موارد مشکوک را شناسایی و سعی در درمان بیمار کند.

 

مهارت‌های مورد نیاز پزشک عمومی

پرسنل کادر درمان ازجمله پزشکان باید دارای یک سری مهارت‌های عمومی باشند که مدیران مراکز درمانی در زمان تنظیم قرارداد استخدام پزشک باید به این نکات توجه کنند. موارد زیر شامل برخی از این مهارت‌ها است.

مهارت شنیداری: در ابتدا او باید مهارت شنیداری خوبی داشته باشد. بسیار اتفاق افتاده بیمار در وضعیت نامناسبی باشد و نتواند مشکلش را برای پزشک به خوبی شرح دهد به همین جهت باید پزشک با آرامش صحبت‌های او را گوش دهد تا بتواند مشکل او را برطرف کند.

خونسردی: پزشک عمومی باید در هرزمانی آرامش خود را حفظ کند و با خونسردی بیمار را معاینه کند و به او امید دهد. این کار باعث می‌شود اعتماد بیمار نسبت به پزشک افزایش یابد و از درمان خود راضی باشد.

مهارت مدیریتی: درصورتی‌که پزشک مسئولیت مدیریت بخشی از مرکز درمانی را داشته باشد، باید مهارت مدیریتی کافی برای مدیریت سایر کارکنان را دارا باشد.

همچنین او باید توانایی درک نوشتاری، بیان زبانی بالا در برابر بیمار، توانایی تحلیل از سوابق گذشته بیمار را داشته باشد.

دانش‌های مورد نیاز پزشک عمومی

دانش روانشناسی: پزشکان عمومی باید در موضوعات مختلف مانند اختلالات رفتاری و پرخاشگری بیمار، توانایی‌های رفتاری، شخصیت‌شناسی و روش‌های تحقیق و تشخیص بیماری‌های روانشناسی اطلاعات کافی داشته باشند.

دانش زبان انگلیسی: پزشکان عمومی باید با معنی کلمات، املاء و قواعد دستوری زبان انگلیسی آشنایی کامل داشته باشند.

دانش پزشکی و دندانپزشکی: پزشکان عمومی باید از نکات ابتدایی در تشخیص و درمان بیماری‌ها و صدمات مربوط به دهان و دندان مانند علائم بیماری، روش درمان، ویژگی‌ داروها و اقدامات پیشگیرانه از دانش کافی برخوردار باشند

وظایف پزشک عمومی در نمونه قرارداد استخدام پزشک

وظایف و مسئولیت‌های پزشکان عمومی همیشه یکسان است و تفاوتی نمی‌کند که پزشک عمومی در یک کلینیک یا در اورژانس یک بیمارستان مشغول به فعالیت باشد. آنها باید در زمان تنظیم قرارداد استخدام پزشک موارد مد نظر مدیر مراکز درمانی را به‌خوبی مطالعه کنند تا در آینده با مشکلی مواجه نشوند. در ادامه برخی از این مسئولیت‌ها را برمی‌شماریم.

1- پزشکان عمومی موظف هستند بیماری‌های مربوط به اختلالات عمومی بیمار مانند فشارخون، بیماری‌های دیابتی، قلبی و … را که نیاز به جراحی ندارد، معالجه کنند.

2- آنها باید نتایج آزمایش‌هایی را که از بیمار گرفته می‌شود یا عملکرد و عوارض داروهای تجویزشده را به‌صورت کامل برای بیمار توضیح دهند.

3- آنها با کمک سوابق در پرونده بیمار مانند آزمایش‌ها و داروهای تجویزشده گذشته، می‌بایست تحلیل درستی از بیماری فرد مراجعه‌کننده داشته باشند.

4- درصورتی‌که بیماری فرد از مرحله ابتدایی فراتر رفته باشد، پزشک عمومی او را به پزشک متخصص مربوطه ارجاع می‌دهد.

5- پزشک عمومی باید روش‌های درمان و عوارض هرکدام را صادقانه به بیمار توضیح دهد.

در پایان به یاد داشته باشید

کسانی که شغل پزشکی را انتخاب می‌کنند، نباید به آن تنها به‌عنوان یک حرفه نگاه کنند؛ بلکه آن‌ها باید افرادی دلسوز و مهربان باشند که همیشه بهبود بیمار را در اولویت کار خود قرار دهند.

آنها باید تحمل فشار کاری بالا را داشته باشند و بتوانند آرامش خود را در لحظات حساس حفظ کنند. همچنین، اطلاعات خود را در زمینه‌های متفاوت به‌روز کنند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

به‌دلیل شرایط سخت‌ کاری مانند برخورد بد بيماران يا همراهان آنها يا شرايط بحراني حاكم بر محيط كار، مدیر مرکز درمانی باید تمامی شرایط حاکم بر کار را برای پزشک توضیح دهد و موارد و خواسته‌های خود را در نمونه قرارداد استخدام پزشک ذکر کند تا حین همکاری مشکلی ایجاد نشود.

دکتر مرتضی چاوشی خامنه متخصص عمومی بوده و در زمینه درمان بیماری های مربوطه می‌تواند شما را راهنمایی کند.

هزینه ویزیت دکتر مرتضی چاوشی خامنه با توجه به نوع ویزیت متفاوت خواهد بود و در صورت عدم مشاوره آنلاین، برای اطلاع از قیمت دقیق، باید با مطب ایشان تماس بگیرید.

ایشان در مطب خود به آدرس مشغول به کار است.

خیر در حال حاضر امکان مشاوره آنلاین با دکتر مرتضی چاوشی خامنه  وجود ندارد اما می‌توانید از سایر پزشکان پیشنهادی استفاده کرده و به صورت آنلاین مشاوره بگیرید.

برای ارتباط با دکتر مرتضی چاوشی خامنه باید به مطب ایشان مراجعه نمایید.

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید!

4.7/5 - ( 29 رأی )

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط رسانه پزشک 20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا